logo
Když se potkají ti správní lidé, na správném místě, baví je podobné věci a jsou nadšenci pro moderní technologie - vznikne CloudForce.

Licence Office 365

Aplikace pro firmy

Služby pro Office 365

Vzdělávání Office 365

Online Marketing

Jsme tu, abychom Vám mohli pomoc!
Neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme Vám velmi rádi. Poradíme Vám jak snížit náklady na IT a zprůhlednit firemní procesy.

+420 739 152 960

info@cloudforce.cz

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Děkujeme, že nás doporučujete:

+420 739 152 960

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Top

Přinášíme horké novinky z Roadshow pro školy

Přinášíme horké novinky z Roadshow pro školy

Během října se po celé České republice konalo celkem 14 konferencí Roadshow pro školy. Tyto konference pořádané Microsoftem jsou největší událostí zabývající se využitím technologií ve vzdělávání. My jsme byli na pražské konferenci a přinášíme Vám z ní to nejlepší.

Microsoft představil během přednášek na konferenci několik horkých novinek pro školství. Učitelům ukázal také praktické typy, jak mohou využít Office 365 ve své každodenní práci. Příští rok se tato konference bude konat znovu. Sledujte její webové stránky www.roadshowproskoly.cz a nenechte si ji ujít.

Zajímavé typy, které by vám neměly uniknout

Testy už jedině online – Take a Test Windows Forms

Žáci jsou velmi vynalézaví a podvádění při testech jim nedělá sebemenší problémy. Pokud jim povolíte skládat testy na jejich notebooku, určitě je napadne vyměnit si přes chat odpovědi se spolužáky, nebo si všechny informace najít na internetu. Abyste se vyhnuli těmto nepříjemnostem, najdete ve Windows 10 Education aplikaci Take a Test – Windows 10 pro testování. Pokud přepnete počítač do tohoto testovacího módu, žáci budou moci vyplňovat pouze test, neotevřou žádné jiné stránky, nebudou si chatovat, ani nevytvoří žádné screenshoty pro předání testu jiným žákům. Zkrátka budou dělat jen to, co vy chcete. Podívejte se na video a zjistěte, jak můžete tuto aplikaci využít.

Teď už tedy víte, jak zabezpečit, aby žáci během testu dělali jen to, co mají. Ale jak snadno a rychle takový test připravit? Microsoft Forms, součást Office 365 pro školy, vám tento problém vyřeší. Pomocí této aplikace můžete snadno vytvořit test, nadefinovat správné odpovědi a sdílet ho s žáky. Ti si ho můžou otevřít jak na počítači, tak na chytrém mobilním telefonu nebo na tabletu. Test se poté automaticky opraví a vy se jen podíváte na analýzu toho, kde žáci nejvíce chybovali. Pokud máte účet Office 365 pro školy, podívejte se na Microsoft Forms na adrese https://forms.office.com/. Na videu uvidíte, jak je tvorba testů s tímto nástrojem snadná.

Windows Store – Aplikace pro výuku i nastavení počítače

Windows Store, místo plné zajímavých aplikací od Office, už určitě znáte. Vyznat se v tom, které aplikace opravdu využijete, a které vám pouze zabírají místo na počítači, je ale poměrně složité. To si uvědomil Karel Klatovský z Microsoftu a sepsal příručku 111 vzdělávacích aplikací (nejen) pro školství z Windows Store. Tu jsme si my všichni, účastníci Roadshow pro školy, odnesli domů. Pro ty z vás, kteří na Roadshow nebyli, jsme našli obdobnou e-knihu od stejného autora – 100 vzdělávacích aplikací (nejen) pro školství z Windows Store. Projděte si ji a najděte si aplikace, které při výuce pomůžou právě vám.

Přeci jen zde zmíníme jednu aplikaci, která si zaslouží vaši pozornost – Set up School PCs. Tato aplikace je primárně určena pro malé školy, které nemají svého IT správce, ale potřebují spravovat školní počítače. Díky ní se počítače snadno přizpůsobí pro potřeby škol. Mimo jiné se přidají odkazy na Office Online do nabídky Start, budou odebrány aplikace nesouvisející s výukou (např. různé hry) a omezí se možnosti instalace programů samotnými žáky. Zkrátka vše, co byste museli složitě nastavovat, nastaví aplikace za vás. Stačí si ji pouze stáhnout na flashku, přenést na počítač a spustit.

OneNote umí počítat

Aplikaci OneNote, elektronický poznámkový blok, už asi mnoho z vás zná. Přibyla v něm ale jedna velmi zajímavá funkce – převedení ručně psané rovnice na písmo a poté podrobné vypočítání dané rovnice včetně vysvětlení. Stačí si otevřít zjednodušenou aplikaci OneNote, kterou mají nainstalovanou všechny počítače s Windows 10, napsat do ní rovnici, označit ji a poté využít matematických funkcí v záložce Kreslení. Rovnice se převede na text, dle potřeby opravíte nepřesnosti, a pak už můžete kliknout na možnost Vyřešit pro x. OneNote nejen vygeneruje výsledek, ale ukáže vám i podrobný postup řešení krok za krokem.

onenote_pro_skoly

Akademie programování – naučte žáky programovat hravě

Akademie programování je projekt, který vznikl ve spolupráci s Microsoftem. Pořádá bezplatné kurzy pro učitele, na kterých se dozvíte, jakým způsobem učit žáky programovat během hodin informatiky. Dostanete tu metodiku i další materiály. Pokud byste tuto možnost chtěli využít, podívejte se na web http://akademieprogramovani.cz/ a přihlaste se na některý z kurzů.

Microsoft večerní univerzity – vzdělávejte se celý rok

Microsoft myslí nejen na žáky, chce také vzdělávat učitele. Pokud chcete mít přehled o všem, co Microsoft poskytuje pro školy, připojte se každých čtrnáct dní v úterý v šest večer k jedné online lekci. Jejich kompletní přehled najdete na těchto stránkách. Témata jednotlivých webinářů jsou již teď vypsaná na celý školní rok, všechny webináře jsou zdarma.

No Comments

Post a Comment