Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Kde je ten soubor?

Kde je ten soubor?

Tento článek je poselstvím pro všechny, kteří nechtějí v rámci své práce vykonávat také detektivní činnost. Pokud vás nebaví neustále vést výslechy svých kolegů a pátrat po tom “Kde je ten soubor?” jste na správné stopě. Tato stopa vede ke snadnější spolupráci nad soubory, rychlému dohledání potřebných dat a nese s sebou mnoho dalších výhod, které vás zbaví pozice detektiva.

Jak poznám, že kromě své pozice, zastávám také funkci detektiva?

Nezáleží na tom, zda jste majitel, jednatel, zaměstnanec z oddělení marketingu, personalistiky, obchodu, financí, administrativy atp. Vaše pozice vykazuje také rysy “soukromého očka” pokud pokládáte následující otázky:

“Netušíš, kam uložili poslední verzi tohoto dokumentu?”
“Já na ten soubor nemám přístup, ty se tam dostaneš?”
“Jsi ještě v práci? Můžeš mi prosím tě přeposlat ten soubor?”
“Nepamatuješ si, ve kterém šanonu je ta smlouva se zákazníkem?”
Kdo má ten soubor v počítači? Maruška? Kdy tady bude?”
Které soubory by měl vidět ten nový kolega?”
“Jak je možné, že Pepa vidí i soubory, které by vidět neměl?
Jak mám někomu poslat soubor, který má 7 GB?”
“Proč ostatní neukládají soubory na stejné úložiště? Kdo se v tom má vyznat!”
Proč jsem si to neuložil?! Zasekl se mi počítač, všechno je v háji!”

Opravdu, je ze mě i detektiv, co s tím?

Hledáte soubory? Spolupráce v týmu na jednom souboru je složitá? Hledání některých souborů je žroutem času! Někdy byste opravdu ocenili kdybyste se mohli vrátit k dřívější verzi dokumentu, kterou jste vytvořili včera nebo třeba i před měsícem? Přístup jednotlivých zaměstnanců k souborům byste měli rádi pod úplnou kontrolou? Hodilo by se snadné a rychlé sdílení souborů velkého objemu?

Microsoft 365 vás zbaví funkce detektiva a navíc:

  • vám usnadní práci,
  • sjednotí dokumenty na jedno místo,
  • udělá pořádek v oprávněních,
  • nestane se, že by se dokument neuložil,
  • budete se moc kdykoli vrátit k jakékoli verzi souboru,
  • nad soubory budete moc spolupracovat s týmem v reálném čase,
  • zajistí bezpečnost dokumentů,
  • uživatelé nepoznají rozdíl.

Microsoft 365 není jen Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Je kromě mnohého dalšího, také skvělý pomocník pro management dokumentů a spolupráci nad nimi.

Už nechci pátrat, chci to rozjet v Microsoft 365

Přejít se soubory a dokumenty do prostředí Microsoft 365 je snadné. Složitější je všechny ty soubory a důležitá data, se kterými chcete přejít, vypátrat. Často jsou rozeseté po celé organizaci na paměťových discích, v počítačích jednotlivých zaměstnanců, na flash discích, některé jsou dokonce v papírové podobě, atd. Jakmile však dohledáte všechny, slibujeme, že to byla vaše poslední pátrací akce a tím se uzavře vaše kariéra detektiva.

Společně připravíme umístění dokumentů v Microsoft 365 a po přesunutí veškerých souborů, dokumentů, důležitých dat do prostředí Microsoft 365 už nepadne ani jedna otázka na téma “Kde je ten soubor?”. Všechny soubory budete mít přehledně srovnané včetně správných práv a přístupů. Samotní uživatelé nic nepoznají. Své soubory stále najdou v Průzkumníkovi souborů či Total Commanderu. Jejich práce se zjednoduší a spolupráce urychlí.

Pokud už máte ve firmě prostředí Microsoft 365, stačí jen nahrát soubory na správné místo a pustit se do zcela nové, moderní a rychlé spolupráce nad dokumenty. Pokud ještě Microsoft 365 ve firmě nemáte, rádi vám nabídneme potřebné licence.

Kam soubory v Microsoft 365 nahrát?

K dispozici máte dvě cloudová úložiště OneDrive pro firmy a SharePoint Online. Jaký je mezi nimi rozdíl se dozvíte zde. Velkým pomocníkem pro spolupráci nad soubory je Microsoft Teams. Když spojíte tyto tři komponenty vznikne skvělý pomocník pro management dokumentů a práci i spolupráci nad nimi.

Stačí udělat malý krok, který přinese všem zaměstnancům velkou službu. K tomu abyste dokumenty, soubory a důležitá data nahráli na správné místo vám stačí pár základních informací, které vám rádi předáme a dle zaměření vašeho podnikání a způsobu práce s dokumenty poradíme, co, jak a kam přesunout.

Nepátrejte po souborech, mějte je po ruce. Ukážeme vám, jak na to.

MÁM ZÁJEM O POMOC

 

Share
No Comments

Post a Comment