Děkujeme, že nás doporučujete:

+420 739 152 960

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Top

Microsoft Teams se stává centrální aplikací Office 365

Microsoft Teams se stává centrální aplikací Office 365

Microsoft Teams je součástí rodiny Office 365 již téměř dva roky. Mnoho uživatelů je k této aplikaci ještě stále skeptických, ty co ji již využívají jsou z ní nadšeni. Microsoft Teams je právě tou aplikací, kterou jako první otevřete při příchodu do práce. Stala se centrální aplikací celého Office 365. Sdružuje v podstatě všechno, co v rámci Office 365 potřebujete pro svou práci.

Microsoft Teams je místo, odkud:

 • komunikujete se svými kolegy
 • přistupujete k souborům napříč celým Office 365
 • pracujete na projektech
 • plánujete úkoly
 • sdílíte informace
 • realizujete schůzky
 • tvoříte hlasování, zjišťujete zpětnou vazbu
 • edukujete své zaměstnance
 • a mnoho dalšího…

Jak si stála aplikace MS Teams po prvním roce na trhu:

V čem vám může MS Teams pomoct:

Jedná se o aplikaci, která byla navržena na základě zpětné vazby uživatelů Office 365 a jejich připomínek, stížností a proseb na vylepšení. Určitě se alespoň v jednom z následujících bodů najdete. Pokud ano, pak je MS Teams řešením i pro vás:

 • jste malá firma s absencí intranetu, nebo větší firma, která nemá intranet na SharePointu příliš dokonalý
 • nevyhovuje vám práce se soubory na SharePointu, není to pro vás přehledné a netušíte, jak v SharePointu vlastně správně tvořit strukturu webů, knihoven a složek
 • interně si vyměňujete nespočet emailů, mnohdy i s minimálním obsahem
 • potřebujete v kanceláři ticho, ale s kolegou se potřebujete na něčem domluvit
 • chcete být na příjmu a komunikovat s kolegy např. i z telefonu, když zrovna nejste v kanceláři
 • rádi byste na jednom místě měli důležité informace
 • chtěli byste jednoduché řízení práv a přístupů k informacím a souborům
 • místo pro rychlou spolupráci nad projekty

Pokud jste uživateli Office 365 a trápí vás podobné problémy rádi vám ukážeme, jak MS Teams využívat. Pokud nejste uživateli Office 365, je čas se jimi stát. Každý den se setkáváme s novými firmami, které trápí společné problémy. Velkým pomocníkem se pro ně stává MS Teams.

Potenciál této aplikace vnímá i společnost Microsoft, která ji neustále rozšiřuje a obohacuje o nové funkcionality a integrace s dalšími aplikacemi rodiny Office 365.

Neustále přibývají další a další integrace s MS Teams

MS Teams je propojen již s mnoha aplikacemi z Office 365. Nyní se chystají další integrace, ve většině případů jsou do MS Teams propojeny jen některé funkce nebo napojena část aplikace z Office 365, jsou však i případy, kdy Teams spolkne celé aplikace. Jste zvědaví, které to budou? Čtěte dále 🙂

Skype pro firmy nahradí MS Teams:

Už od začátku tato aplikace pro spolupráci přinášela integraci velkého množství dalších aplikací. Nyní do ní ale Microsoft postupně zabudovává další funkce, takže zanedlouho plně nahradí nejenom aplikaci Skype pro firmy.

Od svého spuštění umožňovala aplikace Microsoft Team chatování a online hovory v rámci tzv. týmů, tedy skupin uživatelů, i mezi dvěma kolegy.

MS Teams

Postupem času se v Teams objevovaly další funkce Skypu pro firmy a Microsoft oznámil, že Teams tuto aplikaci časem nahradí úplně. Tato chvíle se nezadržitelně blíží, u prvních firem Teams plně přebere funkce Skypu pro firmy už na konci tohoto roku. Více se dozvíte ZDE.

MS Teams spolkne i StaffHub:

Skype pro firmy není jedinou aplikací, kterou Microsoft Teams „spolkne“. Podobný osud čeká také aplikaci StaffHub, která umožňuje snadné plánování směn. Její funkce by se měly v Teams brzy objevit. Aplikace StaffHub se pak od dubna 2019 přestane objevovat u nových tenantů, a od října 2019 přestane fungovat úplně. Více informací včetně konkrétních termínů najdete v tomto článku.

MS Teams a StaffHub

Funkcionality MS Forms integrovány do MS Teams:

Už i užitečná aplikace pro tvorbu dotazníků a formulářů je součástí MS Teams. Tuto aplikaci však nespolkla a nenahradila, ale pouze využívá některé její funkcionality a je s ní propojena. Více se dozvíte v tomto našem článku.

MS Forms

Mnoho nového ze SharePointu v MS Teams:

Chystá se také mnoho dalších propojení s SharePointem. Jedna z nich je promítnutí webpart z SharePointu do MS Týmů. A fungovat to bude i naopak – do SharePointu půjdou přidat části z MS Teams.

Brzy budou do týmů integrovány také nové funkcionality pro práci se soubory, které se rozšíří o stejné funkce, které mají knihovny dokumentů na SharePointu. Budete moci vytvářet vlastní pohledy, připínat soubory nahoru, přidávat a formátovat vlastní sloupce a získávat informace o aktivitách souborů. Tyto nové funkce přinesou nový panel povelů, který ze SharePointu již znáte, ten bude mimo jiné umožňovat synchronizaci souborů s počítačem (pro Windows i MAC) přímo z MS Teams.

Čeká vás toho ještě mnohem víc

Novinek v MS Teams je naplánováno ještě mnoho. Ať už se budou týkat zdokonalení aktuálního fungování Teams nebo zcela nových integrací – pomalu, ale jistě bude tato aplikace silnější a silnější. Proto na nic nečekejte a začnete ji používat co nejdříve. Budete o krok napřed, usnadníte a urychlíte si práci a půjdete ruku v ruce s rychle se rozvíjejícím Office 365.

Co všechno uživatele v MS Teams čeká a nemine, vám prozradíme ještě do konce tohoto roku. Budete se moc těšit a zároveň tomu budete moc přizpůsobit své poznávání MS Teams a celého prostředí Office 365.

Pokud už teď chcete do MS Teams naskočit. Rádi Vám s tím pomůžeme.

MÁM ZÁJEM O POMOC S MS TEAMS


Základy o MS Teams se dozvíte v našem E-booku Seznamte se s MS Teams

Další informace získáte v našem kurzu Microsoft Teams 1: spolupracujte online pomocí chatu

 

No Comments

Post a Comment