Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Nejčastější otázky k Microsoft 365

Nejčastější otázky o Microsoft 365

Nejčastější otázky k Microsoft 365

Microsoft 365 je novinkou, která s sebou nese mnoho otazníků a ty je třeba uživatelům zodpovědět, aby měli jasno v tom, co jim Microsoft 365 přinese a zda splní to, co od něj očekávají. Proto jsme sesbírali nejčastější dotazy našich zákazníků z malých a středních firem a všechny jsme je zodpověděli. Dávali jsme si záležet a odpovědi sestavovali tak, aby byly srozumitelné a skutečně zodpovídali to, na co se zákazník ptá.

V případě, že v následujícím výčtu nejčastějších otázek nenajdete otázku, kterou byste nám chtěli položit – zeptejte se nás.

FAQ k Microsoft 365


Obecné otázky

Co dostanu díky předplatnému Microsoft 365?

Nákup Microsoft 365 znamená mít jistotu nejnovější verze. Služby, funkce a aplikace navíc. Získáte Office pro všechna vaše zařízení PC, tablet i telefon.

Office 2003 mi dostačuje, proč bych měl přejít na Microsoft 365?

Office 2003 je starý 12 let. Od té doby jsme zavedli řadu vylepšení umožňující vytvářet Vám profesionální dokumenty, editovat PDF, vytvářet profesionální multimediální prezentace, kontrolu pravopisu a gramatiky.

 

Kolik uživatelů Microsoft 365 podporuje?

Microsoft 365 je vysoce škálovatelný a může podporovat firmy všech velikostí – od jednoho po desetitisíce uživatelů:

  • Plány Microsoft 365 Business jsou nejvhodnější pro společnosti s 1 až 300 uživateli.
  • Plány Microsoft 365 Enterprise jsou vhodné pro organizace různých velikostí, od 1 zaměstnance až po 50tis a víc uživatelů.

Srovnání plánů Microsoft 365 Business naleznete ZDE.

Které mobilní aplikace jsou dostupné pro Microsoft 365?

Podrobně dostupnost jednotlivých aplikací Microsoft 365 pro chytré telefony rozebíráme podrobně v tomto článku.


Otázky k bezpečnosti a technické dotazy

Jsou naše firemní soubory v cloudu v bezpečí?

Microsoft 365 je první významná online služba, které splňuje normu ISO 27001 zavádějící opatření fyzické, logické, procesní a manažerské bezpečnosti. Svá data můžete exportovat kdykoliv a kdekoliv. V Microsoft 365 není žádná reklama, a tudíž emaily nejsou skenovány za účelem využití dat pro reklamní účely.

Pokud by Vás zajímala bezpečnost Microsoft 365 více do hloubky rádi Vám zašleme bližší informace.

Vyžaduje Microsoft 365 přístup k internetu?

Připojení k internetu je potřeba k instalaci a aktivaci všech plánů předplatného Microsoft 365 a ke správě účtu předplatného. Připojení k internetu je vyžadováno i pro přístup ke cloudovým kancelářským službám Microsoft 365, včetně e-mailu, konferencí, správě IT a dalším službám.

Ne ve všech případech je však internet potřeba. Spousta plánů Microsoft 365 obsahuje také desktopovou verzi Office, třeba Microsoft 365 Business Premium. Jednou z výhod desktopové verze aplikací Office je to, že můžete pracovat offline a máte jistotu, že až se příště připojíte k internetu, bude se všechna vaše práce automaticky synchronizovat. Nemusíte se tak starat o to, aby vaše dokumenty byly aktuální. Když se připojíte k internetu, automaticky se vám taky aktualizuje a upgraduje desktopová verze Office. Při práci vám proto budou vždycky pomáhat ty nejnovější nástroje. Podívejte se na porovnání plánů Microsoft 365.

 

Co je cloud?

Termínem „cloud“ se označují počítačové služby založené na využití webu, které jsou hostované mimo vaši organizaci. Když používáte cloudové služby, je infrastruktura IT umístěná mimo vaše prostory (mimo budovy firmy) a spravuje ji jiná firma. Není na serveru u vás doma nebo v podniku (v místě) pod vaší správou.

Třeba u Microsoft 365 jsou úložiště informací, výpočetní prostředky a software umístěné a spravované vzdáleně na serverech Microsoftu. Hodně služeb, které denně používáte, je součástí cloudu – od webového e-mailu až k mobilnímu bankovnictví a online úložišti fotek. Protože je tato infrastruktura umístěná online neboli „v cloudu“, máte k ní přístup prakticky odkudkoliv – z počítače, tabletu, smartphonu nebo jiného zařízení s připojením k internetu.


Microsoft 365 a Office 2016

Co je Microsoft 365 a čím se liší od Office 2016?

Na tuto otázku jsme podrobně odpověděli v článku Jaký je rozdíl mezi Microsoft 365 a Office 2016?

Office 2016 (krabicová verze) nebo Microsoft 365?

Pokud se rozhodujete, co je pro Vás lepší. Podívejte se na tento článek, ve kterém rozebíráme pro a proti těchto verzí.

Proč bych měl dát přednost Microsoft 365 před jednotlivými Office 2016?

Microsoft 365 není jen Office na splátky, ale garantuje vám i používaní Office aplikací offline i online na dalších zařízeních a snadnou synchronizaci, sdílení a zálohovaní všech vašich dokumentů. Obsahuje také práva na nové verze. Neznamená to tedy, že dostanete další aktualizaci za další 3 roky na Office 2019, ale znamená to, že jsou Vaše Office průběžně a neustále aktualizovány a doplňovány o nové funkce.


Nejčastější dotazy nezahrnují Vaši otázku?

V případě, že Vás napadne jakákoli otázka, která zde není zodpovězena, pak nás neváhejte kontaktovat.

No Comments

Post a Comment