Děkujeme, že nás doporučujete:

+420 739 152 960

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Top

Rychlé hlasování Forms v MS Teams

Rychlé hlasování Forms v MS Teams

Potřebujete rychle zjistit názor Vašich kolegů v týmu? Nechcete se prohrabovat ve slovních komentářích, ani nechcete tvořit složitý dotazník? Využijte nové rychlé hlasování Forms vytvořené během chvilky.

Aplikace Microsoft Forms umožňuje vytvářet dotazníky, formuláře a elektronické kvízy pro Vaše kolegy, externisty i zákazníky. Tyto dotazníky jsou propojené s Excelem, již dříve bylo možné spolupracovat na vytvoření dotazníků s kolegy v MS Teams.

Forms

Microsoft nyní představil novou funkci, která umožňuje automatické vytváření hlasování přímo z Vaší zprávy v Teams. Snadno a rychle tak uspořádáte anketu ve Vašem týmu. Tuto funkci dřív umožňoval doplněk Polly. Ten se ale musel do týmu nejprve nainstalovat, a navíc to byl nástroj třetí strany. Proto přišel Microsoft s vlastním řešením.

V tomto článku se dozvíte, jak dotazníky vytvářet. Otestovali jsme pro Vás také způsob, jak si vytvořený dotazník zobrazit v aplikaci Forms.

Vytvoření rychlého hlasování

Vyberte si kanál, kam chcete hlasování vložit – reagovat na ně budou moct všichni členové týmu. Do nové zprávy začněte psát @forms. Už po prvních písmenech se Vám v návrzích objeví aplikace Forms. Kliknutím nebo Enterem ji vyberte.

MS Teams a Forms

Zobrazí se nápověda, jak máte anketu vytvořit.

MS Teams a Forms

Za @forms napište otázku a poté možnosti odpovědi oddělené čárkami. Pak zprávu odešlete.

MS Teams a Forms

Ze zprávy se automaticky vytvoří anketa. Na možnosti může kdokoli z týmu kliknout a hlasovat. Každý může vybrat pouze jednu možnost a svůj hlas kdykoli dodatečně změnit.

MS Teams a Forms

Jakmile někdo odpoví, hned uvidíte výsledky.

MS Teams a Forms

Vytvořené hlasování v aplikaci MS Forms

Pokud chcete, můžete si vytvořenou anketu zobrazit v aplikaci Microsoft Forms. Najdete ji v části Formuláře skupiny pod příslušnou skupinou.

MS Forms

Formulář se po kliknutí otevře. Všimněte si, že se zde zobrazí informace o tom, že Tento formulář rychlého hlasování je určený jen pro čtení a nedá se upravit. Přesně tak formulář funguje – najdete tu jednu otázku s výběrem možností. Proč si tedy formulář v MS Forms zobrazovat? Máte k tomu dva důvody. Jednak můžete dotazník dále sdílet pomocí odkazu mezi kolegy, kteří nejsou členy týmu.

MS Forms

Dále se podívejte na záložku Odpovědi. Tady si můžete Zobrazit výsledky nebo je Otevřít v Excelu. V obou případech u výsledků najdete autora příslušné odpovědi. Graficky znázorněné tu vidíte také všechny výsledky.

MS Forms

 

Líbí se Vám tato funkce? Vyzkoušejte ji a dejte nám vědět, jak Vaši kolegové nové dotazníky uvítali.

Microsoft Teams umí mnoho dalších vychytaných věcí

Více se dozvíte v našem E-booku Seznamte se s MS Teams

Další informace získáte v našem kurzu Microsoft Teams 1: spolupracujte online pomocí chatu

 

A pokud potřebujete například firemní školení, pomoc se správným založením týmu, s pokročilejšími funkcemi MS Teams nebo tápete v jiné aplikaci Office 365, jsme připraveni vám pomoct.

NAPSAT DO CLOUDFORCE

 

No Comments

Post a Comment