Děkujeme, že nás doporučujete:

+420 739 152 960

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Top

Skype pro firmy zaniká, nahradí ho MS Teams

Skype pro firmy zaniká, nahradí ho MS Teams

Aplikace Skype pro firmy zaniká. Nemusíte však zoufat, nejedná se o zánik, nad kterým bychom si měli povzdychnout a se zármutkem se loučit. Naopak jedná se o novinku, která znamená zjednodušení, celistvost a integritu. Aplikace Skype pro firmy totiž bude v nejbližších dnech integrována do aplikace MS Teams, která se pomalu, ale jistě stává centrální aplikací Office 365.

Co je potřeba udělat pro přechod ze Skype pro firmy do MS Teams

Společnost Microsoft neprovede upgrade ze Skype pro firmy na MS Teams automaticky. Na tento přechod je potřeba se připravit. Je připraveno několik scénářů, jak je možné ze Skype pro firmy do MS Teams přejít. Vše záleží na povaze vašeho podnikání a četnosti používání Skypu pro firmy.

Pro přechod na MS Teams se můžete obrátit na svého IT správce Office 365, pokud žádného nemáte, můžete se obrátit na nás, my vám rádi pomůžeme. Pokud se na přechod do MS Teams nepřipravíte může se stát, že vám Skype pro firmy nebude fungovat tak, jak má. Společnost Microsoft jeho funkcionality budete postupně potlačovat. Vše nyní směřuje na přechod do MS Teams. Tohoto upgradu na MS Teams se nemusíte vůbec bát, naopak se můžete těšit na více funkcionalit. Podívejte se, jaké benefity přechod do MS Teams přinese.

Funkce Teams, které znáte ze Skypu pro firmy

Pojďme se podívat na nejdůležitější funkce Skypu pro firmy, které už nyní v Teams najdete. Soustředíme se hlavně na online schůzky.

Přibyla možnost vytvářet online schůzky Teams přímo v aplikaci Outlook 2016.

Ve schůzce už nemusíte jenom volat. Snadno nasdílíte svou obrazovku, můžete spustit nahrávání schůzky. Jsou dostupné také sdílené poznámky. Pokud máte problémy se zvukovými zařízeními, nastavení můžete změnit přímo ve schůzce. Dejte si pozor jen na to, že všechny tyto funkce najdete u předem naplánované schůzky. Pokud jen někomu zavoláte z chatu, třeba nahrávání tam k dispozici nemáte.

Online schůzka

Na online schůzku můžete pozvat také externistu. Nevadí, že nemá aplikaci Teams, může se připojit přímo přes webový prohlížeč. Když se ke schůzce připojíte Vy, jednoduše ho pustíte do schůzky z předsálí.

Online schůzka

Pak už pro něj můžete třeba uspořádat online školení, nebo odprezentovat Váš produkt. Zkrátka cokoli, co je potřeba. Na screenshotu níže vidíte, jak bude vypadat jeho pohled na schůzku.

Online schůzka

Mnoho nového uživatele MS Teams ještě čeká. Jakmile proběhne celková integrace Skypu pro firmy, MS Teams získá veškeré jeho funkcionality a zcela jej nahradí. Plánované je přepracování administračního centra, zesílení ochrany informací, vylepšení prezentačních funkcí, kontaktních skupin a mnoho dalšího.

Kdy provést upgrade na MS Teams

Už nyní je možné upgrade provést. Přípravu na přechod musí každá firma provést sama. Následně může být upgrade proveden. Rádi vám s tím pomůžeme a vše vám vysvětlíme. Nemusíte se bát, že byste ztratili kontakty, konverzace atd. Upgrade je navíc možné provést několika způsoby, šetrně tak, aby uživatele příliš nebrzdil v jejich práci.

Pokud MS Teams nepoužíváte a rádi byste začali, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme.

MÁM ZÁJEM O POMOC S MS TEAMS

 

No Comments

Post a Comment