Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Další várka novinek v MS Teams

Další várka novinek v MS Teams

Společnost Microsoft nezahálí a stále šlape do vylepšování centrální aplikace prostředí Microsoft 365. MS Teams neustále roste. V tomto článku vám přehledně shrneme další chystané, nebo již pomalu publikované novinky, na které se můžete v MS Teams těšit.

Všechny chystané novinky pomohou uživatelům růst a být lepší v online světě. Pokud hojně ukládáte nahrávky schůzek MS Teams a dále s nimi pracujete, doporučujeme Vám, zaměřit se na novinku číslo 3!

1. Rozšířené reakce v chatu MS Teams

Chat v MS Teams je stále více a více využíván zaměstnanci k online komunikaci. Proto do výběru emodži přibyde nespočet dalších smajlíků a ikon.

Uživatelé si budou moci vybrat z více jak 800 emodži, aby se mohli vyjádřit tak, jak chtějí.

Nové emodži budou dostupné pro desktopové aplikace Teams (Windows a Mac), Teams mobile (Android a iOS) a objeví se i v MS Teams na webu.

 

 

 

 

 

Emodži přibydou také v reakci na jednotlivé zprávy v chatu:

2. Možnost chatování s uživateli, kteří mají osobní účty

Díky této aktualizaci budou moc uživatelé MS Teams ve vaší organizaci zahájit chat 1:1 nebo skupinový chat s uživateli MS Teams, kteří používají své osobní účty a naopak.

Správci MS Teams budou mít možnost toto regulovat. Správci budou mít možnost na úrovni firemního tenantu:

 1. Povolit nebo zakázat tuto funkci pro všechny uživatele. Pokud správci tuto funkci zakážou, nebudou moci uživatelé dané organizace chatovat s uživateli, kteří využívají osobní účty MS Teams.
 2. Definovat, zda uživatelé MS Teams s osobním účtem mohou zahájit chat nebo přidat uživatele z vaší organizace do chatu. A nebo tuto možnost zakázat a povolit možnost zahájit chat uživatelem vaší organizace s uživatelem využívající osobní MS Teams, nikoliv naopak.

3. Automatické smazání záznamů schůzek z MS Teams uložené na OneDrive a SharePoint

Toto je důležitá informace pro všechny, kdo si nahrávají schůzky pořádané v MS Teams na OneDrive nebo SharePoint. Společnost Microsoft v rámci vývoje nového Streamu zavádí funkci automatického vypršení platnosti nahraných schůzek. Tzn., že nahrané soubory uložené na OneDrive nebo SharePoint budou, dle nastaveného časového období, automaticky smazány.

Správci mohou tuto funkci v případě potřeby zakázat. Nechcete, aby se nahrávky ve vašem firemním prostředí automaticky smazaly?

 1. Pokud chcete změnit výchozí nastavení automatického vypršení platnosti , přejděte na admin.teams.microsoft.com
 2. Přejděte na Schůzky > zásady schůzek > Přidat

3. Poté upravte nastavení v sekci Záznam a přepis. Pokud nechcete, aby platnost záznamů schůzek vypršela, můžete vypnout funkci “Platnost schůzek automaticky vyprší” Pokud tuto funkci nevypnete, můžete nastavit expirační dobu mezi 1 a 99999 dny.

Doplňující informace:

 • Nastavení 30 denního vypršení platnosti souboru spustí automatické odstranění 30 dní po vytvoření souboru, ale nezabrání jinému systému nebo uživateli v odstranění tohoto souboru, před tímto plánovaným odstraněním.
 • Všechny zásady uchovávání/odstranění/blokování, které jste určili v Centru dodržování předpisů, tuto funkci přepíší. Jinými slovy, pokud dojde ke konfliktu mezi určeným nastavením zásad dodržování předpisů a nastavením vypršení platnosti souboru, nastavená časová osa MS Teams zásad dodržování předpisů, vždy vyhrává.
 • Když je záznam odstraněn z důvodu nastavení vypršení platnosti, bude koncový uživatel upozorněn e-mailem. Správce webu nebo koncový uživatel s oprávněním k úpravám/odstranění souboru bude moci daný soubor načíst z koše po dobu 90 dnů.
 • Tato nová funkcionalita nebude mít vliv na žádné již existující záznamy schůzek vytvořené před nasazením této nové funkce automatického mazání. Všechna nastavení automatického mazání se budou vztahovat pouze na nově vytvořené záznamy schůzek.
 • Minimální počet dní, které lze nastavit je 1 a maximální je 99 999 (např. 273 let). Lze nastavit i tak, aby expirace nikdy nevypršela. (viz návod výše)
 • Tato funkce nemá vliv na záznamy schůzek uložené v Microsoft Streamu (klasický stream), ale ovlivní nahrávky uložené v novém streamu (postavené na OneDrive a SharePoint).
 • Tato funkce je dostupná jenom pro záznamy schůzek v MS Teams vytvořené službou MS Teams a nahraná na OneDrive nebo SharePoint. Není k dispozici pro jiné typy souborů na OneDrivu a SharePointu.

Tato novinka bude rolována do firemních tenantů do konce ledna 2022.

4. Hezčí Microsoft Store

Nový design Teams Storu poskytne uživatelům lepší zážitek a orientaci.

 • Rotující bannery v horní části budou nabízet zajímavé a oblíbené aplikace.
 • Nebude chybět ani inteligentní doporučení aplikací, které jsou oblíbené mezi vašimi kolegy a ostatními uživateli MS Teams.
 • Nový design nabízených kolekcí aplikací vás navede k aplikacím vhodným pro vaše firemní procesy.
 • Aktualizované kategorie aplikací budou usnadňovat vyhledávání aplikací.

Nový design MS Store očekávejte v půlce prosince.

5. Organizátoři MS Teams schůzky budou moci přiřadit roli spoluorganizátora až 10 lidem

Organizátoři budou moci brzy přiřadit (tuto aktualizaci očekáváme začátkem prosince) roli spoluorganizátora schůzky až 10 konkrétním lidem, které pozvou na své setkání. Spoluorganizátorům bude poskytnuta většina funkcí organizátora schůzky, včetně možnosti úprav nastavení schůzky.

Použití role spoluorganizátora pro schůzku bude volitelné. Pokud se navržení uživatelé rozhodnou funkci spoluorganizátora nepřijmout, nedojde k žádné změně.

Aby se pozvaný uživatel mohl kvalifikovat na roli spoluorganizátora, musí používat účet, který je ve stejném tenantu jako účet organizátora.

6. Vlastní pozadí schůzky už si mohou nahrát i uživatelé operačního systému Android

Už se dostalo i na uživatele operačního systému Android. Ti si koncem listopadu budou už také moci nahrát vlastní pozadí schůzky MS Teams. Více o tom, jak si nahrát vlastní pozadí MS Teams schůzky se dozvíte v tomto našem článku.

7. Zrcadlení videa pro přednášejícího

Ten, kdo nyní v MS Teams přednáší, vidí text převráceně, zatímco posluchači text vidí správně. Pro přednášejícího je toto hodně matoucí a proto bude do konce ledna 2022 do nastavení schůzek MS Teams doplněna možnost zrcadlení textu pro přednášejícího.

Před zapnutím schůzky, si bude moct každý přednášející, aktivovat možnost zrcadlení videa a tím uvidí zobrazovaný text správně.

Tuto možnost ocení uživatelé zejména v:

 • Galerii
 • Velká galerii
 • Náhledech videí
 • Sdílení obsahu v PowerPointu
 • PowerPoint živě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
No Comments

Post a Comment