Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Novinky v Microsoft Teams a Stream

Novinky v Microsoft Teams a Stream

Koncem minulého týdne se objevilo shrnutí spousty zajímavých novinek dvou aplikací od Microsoftu. Microsoft Teams je aplikaci pro spolupráci, kde hraje hlavní roli komunikace pomocí chatu. Microsoft Stream slouží jako vnitropodnikový videoportál se spoustou zajímavých funkcí. Obě tyto aplikace rozšířily rodinu programů Microsoft 365 v loňském roce a od té doby se v nich objevuje jedna novinka za druhou. Pojďte se podívat na přehled těch nejnovějších.

Co je nového v Microsoft Teams

Asi tou největší novinkou je free verze Microsoft Teams. Teams si teď můžete založit na jakýkoli email, klidně na email ze Seznamu nebo Gmailu. Vytvoříte si tým, přidáte do něj kohokoli a můžete spolupracovat.

Free verze Microsoft Teams obsahuje všechny nejdůležitější funkce této aplikace – máte k dispozici týmy, můžete je dělit pomocí kanálů, chatovat v nich, pracovat na sdílených souborech, pořádat online schůzky a využívat mobilní aplikace Teams. Oproti placené verzi tu chybí hlavně úzké propojení s ostatními aplikacemi Microsoft 365, vyšší zabezpečení, větší prostor pro sdílené soubory a některé pokročilé funkce.

Ještě Microsoft Teams nepoužíváte? Pak se do spolupráce pusťte hned a zdarma! Stačí se zaregistrovat na těchto stránkách. Najdete tam i informace o rozdílech free verze oproti placeným plánům.

Další novinky budou zajímat hlavně vývojáře. Microsoft Teams otevřeli další možnosti pro propojení s Vámi psaným kódem, nebo třeba s Microsoft Flow. Mimo jiné můžete přímo kódem nebo Flow vytvářet nové týmy.

Jste vlastníci týmů a potřebujete jednoduché prostředí pro administraci Vašich týmů? Pak určitě vyzkoušejte Správu týmů. Na jednom místě tu můžete týmy upravovat, přidávat do nich členy, nebo je třeba mazat. Nově tu přibyla možnost Archivovat tým, která umožní „zakonzervovat“ tým pouze pro čtení.

Poslední novinkou je nové administrátorské centrum pro správu Microsoft Teams a Skypu pro firmy. Co všechno tu najdete nyní a co se chystá v blízké budoucnosti? Můžete nastavovat různé politiky pro zprávy a schůzky. Přibude možnost nastavení jmenné konvence týmů a jejich životního cyklu – doby neaktivity, po které budou automaticky smazány.

Zaujaly Vás tyto novinky a chcete se dozvědět víc? Podívejte se na video Microsoft Mechanics!

 

Co je nového v Microsoft Stream

Abychom plynule navázali na předchozí kapitolu, začneme novinkou, která propojuje hned tři aplikace Microsoft 365 – Microsoft Stream, Microsoft Teams a Yammer. Jedná se o možnost živého vysílání, kterou Microsoft připravuje. Od Teams si živé vysílání půjčí prostředí pro online schůzky, Microsoft Stream dodá technologie pro živé vysílání a jeho nahrávání a z Yammeru můžete vysílání propagovat a účastníci tu mohou podávat dotazy pomocí chatu.

Další novinkou je propojení Stream s PowerPointem. Přímo v PowerPointu můžete pomocí karty Nahrávání udělat z Vaší prezentace video. Tu to kartu je nutné si v Možnostech přidat, ve výchozím zobrazení se neukazuje. Nahrané video pak exportujete do Stream, kde jsou možné další úpravy.

Také aplikace Stream se pyšní novým administrátorským centrem. Dostanete se do něj přímo v aplikaci Stream přes Nastavení a Nastavení správy. Můžete si tu uzpůsobit úvodní stránku Stream pro Vaši organizaci, spravujete, kdo může nahrávat videa a vytvářet kanály, informujete se tu o využitém prostoru. Přibyly sem i nástroje související s GDPR – pomocí nich snadno získáte report o vybraných lidech a informace o nich snadno vymažete.

Zaujaly Vás tyto novinky a chcete se o nich dozvědět více? Podívejte se na podrobné video od Micsrosoft Mechanics

No Comments

Post a Comment