Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Online spolupráce v Čechách

Online spolupráce v Čechách

Téměř každý den se svět technologií hýbe kupředu a my s ním. Mnohdy si ani neuvědomujeme tu rychlost, jakou jde tento směr kupředu. Práci i osobní život řídíme přes telefony, tablety a notebooky. Elektronické soubory ukládáme do cloudu, kam k nim máme přístup odkudkoli. Denně odešleme a přijmeme desítky emailů. Nové informace se dozvídáme ihned, bez prodlení. Všichni komunikujeme a žijeme online.

Svět cloudu, svět online spolupráce

My v CloudForce pracujeme ve světě, který se posouvá kupředu každý den. Svět cloudu, svět online spolupráce – svět Microsoft 365.

Já jsem si vlastně až včera uvědomil, že jsem se s některými našimi zaměstnanci ještě nikdy neviděl osobně.

-pronesl kolega Jiří Blažek na naší pravidelné online poradě

Pracujeme v poměru 4:1

Náš pracovní týden se odehrává v poměru 4:1 – 4 dny komunikace a práce online, 1 den pravidelná kancelář face to face. Pravidelná jednodenní kancelář však není povinná pro všechny zaměstnance a mnohdy se nás sejde opravdu jen pár. Kancelář je určena zejména pro projekty, ke kterým je třeba se sejít a ujasnit si a naplánovat některé věci osobně.

Naším hlavním interním komunikačním nástrojem jsou Microsoft Teams. Jedná se o naši propracovanou online kancelář, ve které se ráno všichni scházíme.

Nikdo z nás už si ani nevzpomene na disk C, který máme v počítači. Všechny soubory ukládáme na SharePoint nebo OneDrive.

Na souborech pracujeme v reálném čase. Rychle a k věci komunikujeme prostřednictvím chatu. Když je potřeba delší rozhovor, tak si v “Teamsech” zavoláme. Kolegům, o kterých víme, že mají na sobě celý den pyžamo voláme hlasovým hovorem, pro ty které v negližé nepřekvapíme volíme HD video hovor.

Úkoly si přidělujeme v Microsoft Planneru a zda odvádíme práci a jen se neflákáme na nás, kromě Microsoft Delve, prozradí např. také Dynamics 365 či PowerBI.

Každý nový zaměstnanec, který k nám přijde, a je aspoň trošku studijní typ, mezi nás snadno zapadne. Vše v naší online kanceláři najde a to včetně interních směrnic, strukturovaných návodů a našeho KnowHow.

Vše je navíc maximálně zabezpečeno, takže se nemusíme bát, že by nám zaměstnanci smazali či odnesli soubory, které jim nepatří, nebo že by rozesílali emaily s obsahem, který není interně povolený. Zabezpečená jsou i zařízení, která naši zaměstnanci vlastní a používají je i pro práci u nás.

98% našich služeb poskytujeme online

Naše služby se točí kolem Microsoft 365. To znamená, že jsme schopni poskytovat 98% služeb na dálku, tedy online. Ta 2%, která nejsme schopni poskytnout online dělají zejména osobní školení uživatelů.

Jako partneři společnosti Microsoft máme nástroje, díky kterým jsme schopni spravovat prostředí Microsoft 365 našich zákazníků, přiřazovat jim licence, kdy potřebují a pomoct na dálku s problémem na lokálních počítačích např. přes Skype pro firmy.

Se 40% našich zákazníků jsme se nikdy neviděli

Stejně tak, jako se někteří naši zaměstnanci ještě nikdy neviděli, máme i zákazníky, kteří se s námi nikdy fyzicky nesetkali a přesto jsou s našimi službami spokojeni. A to právě proto, že jsme schopni veškeré služby poskytovat online, bez nutnosti naší fyzické přítomnosti.

O to jsme rychlejší, flexibilnější a máme na naše zákazníky více času.

5 000 online studentů během 14 dnů

Abychom naplnili naše portfolio online služeb zapojili jsme do projektu společnosti LMC s.r.o., která vstoupila na český trh s myšlenkou, se kterou jsme si i my již nějakou dobu pohrávali – online vzdělávání. Společnost LMC vytvořila portál www.seduo.cz, kde jsou umístěny online kurzy zaměřené zejména na oblasti, které jejich studentům pomohou se lépe uplatnit na pracovním trhu.

Během prvních týdnů pilotního provozu portálu seduo.cz se registrovalo více než 5 tisíc studentů, přes 2,5 tisíce z nich získalo během prvních 14 dnů certifikát o absolvování kurzu. A my od začátku existence tohoto portálu přispíváme kurzy, které se týkají aplikací z rodiny Microsoft 365 a počet diváků našich online kurzů stále stoupá.

Dvojnásobek času a úspor

Méně cestujeme, více se staráme o naše zákazníky. Nepotřebujeme vlastní server, k práci nám stačí jen telefon a notebook. Pracovat můžeme odkudkoli a kdykoli. S kolegy jsme ve spojení, i když nesedí vedle nás na židli.

Pracujte stejně jako my. Rádi Vás budeme inspirovat a ukážeme vám, jak na to.

 

CHCI PRACOVAT EFEKTIVNĚJI

 

No Comments

Post a Comment