Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Office Lens – telefonem naskenuj, ulož, sdílej

Office Lens – telefonem naskenuj, ulož, sdílej

Office Lens je aplikace pro mobilní telefony, která má už přes 5 milionů stažení a její průměrné hodnocení je 4,6 z 5. V roce 2015 byla v USA tato aplikace, vyvinutá společností Microsoft, označena na Google Play, za jednu z nejlepších aplikací roku.

Jedná se o aplikaci, která umožňuje dělat snímky tabulí, flipchartů, vizitek a dalších papírových dokumentů, ze kterých pak automaticky vytvoří velmi dobře čitelný elektronický dokument.

Co všechno Office Lens umí:

Nezáleží z jakého úhlu fyzický dokument vyfotíte -> aplikace si jej sama narovná.

Nezáleží, co je okolo dokumentu -> aplikace rozpozná dokument a sama jej ořízne.

Když se Vám na fotografii nevejde roh stránky -> aplikace přidá bílý trojúhelník.

Výsledný dokument můžete prostřednictvím aplikace jednoduše uložit do Galerie telefonu, na OneDrive, do OneNotu, Wordu, PowerPoint či z něj udělat PDF soubor.

Aplikace obsahuje i funkci OCR

Funkce Optical Character Recognition rozpozná jednotlivé znaky a převede je do textu. I díky tomu, je výsledný virtuální dokument velice přesný.

V aplikaci si můžete nastavit:

co budete fotit

a jakým rozlišením

vše ostatní, pak po zmáčknutí spouště, udělá aplikace za Vás!

 

A nyní zbystřete!

Ať už jste či nejste uživatelem této oblíbené aplikace, přečtěte si následující tipy. Díky nim, si aplikaci nainstalujete, pokud ji ještě nepoužíváte, nebo ji začnete využívat ještě víc, pokud ji v telefonu už máte.

Skenování účtenek

Víte o tom, že skladovat originální účtenky není povinností, a že pro reklamaci i samotné účetnictví stačí archivovaný sken účtenky? Zákon spotřebiteli neukládá nutnost uchovávat originál účtenky. Pro úspěšnou reklamaci je povinností spotřebitele vhodným způsobem dokázat, že jste zboží v obchodě zakoupili. To lze jednoduše dokázat kopií/skenem účtenky.

Navíc inkoust z účtenek postupně vymizí a prázdným papírkem nakonec nikomu nic nedokážete. Proto i účetní oddělení Vaše odevzdané účtenky oskenuje a založí elektronicky. Ušetřete si čas a posílejte účtenky Vašemu účetnímu oddělení elektronicky.

Vyhněte se tomu, že na konci měsíce budete prohledávat všechny kapsy a přihrádky peněženky. Natankujte palivo do svého automobilu a nepřemýšlejte kam uložíte doklad, abyste ho na konci měsíce našli – místo toho ho vyfoťte a nasdílejte rovnou do složky na OneDrivu, kterou sdílíte s Vaší paní účetní.

Oskenování občanského průkazu a pasu

Jdete se večer bavit, jedete na výlet na kole, jdete lézt na skálu nebo se chystáte dělat cokoli dalšího, kde by bylo dobré mít v jedné kapse pouze pár stovek/tisícovek a v druhé kapse telefon? Co když ale přijde situace, ve které budete potřebovat občanský průkaz? Buďte připraveni a mějte ho alespoň naskenovaný a uložený v telefonu. Mohlo by se to hodit.

V případě, že by se stalo, že občanský průkaz nebo pas ztratíte, můžete po dobu, než na úřadech vyběháte nový doklad, prokazovat svou totožnost alespoň skeny originálních dokladů.

Sken vizitky

Potkáte zajímavého člověka, klienta, kamaráda, kterého jste léta neviděli a vyměníte si vizitky. Vizitku někam zastrčíte – samozřejmě na místo, abyste ji pak zaručeně našli. Když ji však hledáte, ověřené místo, kde jste ji určitě měli najít, jako by se vypařilo.

Místo bezpečného uložení vizitky do peněženky či kapsy v tašce si vizitku rovnou vyfoťte a uložte k ostatním vizitkám např. do OneNotového bloku.

Sken flipchartu na poradě

K poznámkám z porady, které si většina uživatelů Microsoft 365 aplikací píše do OneNotu, si můžete jednoduše přidat i fotografii flipchartu či tabule, na kterou se po dobu porady zapisovala a kreslila probíraná témata. Vše budete mít v jednom souboru a když se k němu vrátíte nebudete muset složitě přemýšlet, co vlastně ty Vaše poznámky znamenají a co to na té tabuli vlastně bylo nakreslené. Navíc to budete moct jednoduše distribuovat mezi kolegy, kteří se porady nemohli zúčastnit.

Sken pracovní smlouvy a dalších důležitých dokumentů

Ta administrativa – v šanonech se nám doma hromadí mnoho důležitých papírů a občas v nich ztrácíme přehled. Ty důležité je fajn mít archivované a dohledatelné. Udělejte si jejich sken ať je máte po ruce, vždy když potřebujete a ať víte, že je nemusíte hledat v šuplíky mezi ostatními dokumenty.

Sken vtupenky do divadla

Všichni to určitě známe. Vypravujeme se do divadla nebo na koncert, doma je chaos a nic se nestíhá. Vyjedete přesně na minuty a v půli cesty zjistíte, že jste doma zapomněli lístky.

V dnešní době už jsou lístky do divadla či na koncert většinou opatřeny čárovým kódem, který Vám u vstupu “odpípnou” – stačí sebou tedy mít fotografii/sken vstupenky a veškerá panika je zažehnána – když si tedy doma nezapomenete telefon 😉

Sken jízdního řádu

Dojdou nám data v telefonu, což se některým z nás občas stane, a najednou se nebudete moct rychle podívat, kdy že Vám ten autobus jede. Na Vaší pravidelné trase si vyfoťte jízdní řád, ať můžete cestovat i bez dat.

Aplikace je ke stažení ZDARMA

Při spuštění aplikace se přihlásíte Microsoft účtem, se kterým se aplikace propojí, aby bylo možné skeny ukládat jednoduše přímo do Vašeho účtu.

Pro zařízení s operačním systémem Android ZDE

Pro zařízení s operačním systémem iOS ZDE

Pro zařízení Windows Phones ZDE

No Comments

Post a Comment