Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

Květnové novinky v MS Teams

Květnové novinky v MS Teams

Měsíc květen je plný drobných i větších změn a nových funkcí v aplikaci MS Teams. Ti kdo už aplikaci MS Teams používají vědí, že je velkým pomocníkem ve firemní komunikaci a centrálním místem pro práci v Microsoft 365. Společnost Microsoft dělá vše proto, aby práce v aplikaci byla ještě pohodlnější, svižnější a každý uživatel v ní našel to, co potřebuje. Proto aplikaci neustále vylepšuje, přidává do ní nové a nové možnosti a funkce. Pojďme se podívat, co přibylo a přibyde tento měsíc.

Novinky v MS Teams

Automatické řazení týmů dle aktivity uživatele

Pokud jste uživatel, který je členem mnoha týmů, levý panel MS Teams máte plný od shora až dolů , v některých týmech jste spíše do počtu, ale občas je potřebujete, pak vás tato novinka bude zajímat. Týmy, které si neotevřete více jak 45 dní se budou na seznamu týmů automaticky řadit dolů pod tlačítko “Více”. Budete se tak moc lépe soustředit na týmy, které jsou pro vás důležité. Tlačítko “Více” a tento způsob automatického řazení týmů byste měli zaznamenat nejpozději do konce června. Tato funkce nebude dostupná pro školské plány Microsoft 365.

Počet uživatelů v jednom chatu se navýší

Limit pro počet uživatelů v jednom skupinovém chatu je nyní stanoven na 50. Tento limit se koncem května/začátkem června navýší a v jednom skupinovém chatu bude moct být až 100 uživatelů.

Lepší sdílení souborů a možnost nastavení oprávnění

Koncem května budou moct uživatelé také jednoduše sdílet soubory s ostatními přímo z prostředí MS Teams a navíc budou mít i možnost nastavit na daný soubor potřebná oprávnění. Funkce sdílení souborů v MS Teams umožní uživatelům sdílet obsah s ostatními členy týmu v jejich organizaci. Sdílení v týmu je řízeno tím, co je nakonfigurováno v SharePointu Online či OneDrive.

Sdílení obsahu v týmu umožní uživatelům:

  • sdílet soubory z OneDrive pro firmy,
  • nastavit oprávnění pro soubory, které chtějí sdílet s ostatními,
  • sdílet soubory napříč týmem,
  • sdílet soubory ze seznamu posledních souborů, ke kterým přistupovali,
  • zůstat v týmu i po tom, co kliknou na jméno souboru pro jeho zobrazení;

MS Teams navíc budou zkracovat dlouhé URL adresy, které se pro sdílení vygenerují. Zkracovat na smysluplné odkazy budou také URL odkazy zkopírované z prohlížečů. Pro propojení na soubor MS Teams odešlou pouze jméno souboru, které uživatele na daný soubor odkáže. Na konci května už se nesetkáte s takto dlouhým odkazem plným záhadných znaků:

 

Pro vyloučení nejasností se také změní tlačítko “Získat odkaz” na “Kopírovat odkaz”, aby bylo uživatelům jasné, že vygenerovaným odkazem poskytují přístup ke svému souboru.

Sdílení zvuku ze sdíleného obsahu

Uživatelé, kteří používají MS Teams v operačním systému Windows budou moct, nejpozději na konci června, sdílet také zvuk z jakéhokoli obsahu, který sdílí během online hovoru či konference. Budete-li chtít sdílet jakýkoli obsah, ve kterém je také zvuk účastníci konference si budou moct zobrazit sdílený obsah a zároveň slyšet i jeho zvuk. Pokud tedy budete sdílet na příklad nějakou aplikaci, která obsahuje i zvukové stopy budou je slyšet také ti, se kterými aplikaci sdílíte v online hovoru.

Veškeré novinky jsou užitečné a uživatelé MS Teams se mohou těšit, že se jim začnou postupně objevovat v prostředí MS Teams tak, jak je bude společnost Microsoft postupně rolovat do světa Microsoft 365.

Chcete začít MS Teams používat? Potřebujete s MS Teams pomoct? Rádi Vám s tím pomůžeme. Ukážeme jak na to, proškolíme, poradíme.

MÁM ZÁJEM O POMOC S MS TEAMS


Základy o MS Teams se dozvíte v našem E-booku Seznamte se s MS Teams

Další informace získáte v našem kurzu Microsoft Teams 1: spolupracujte online pomocí chatu

 

 

No Comments

Post a Comment