Děkujeme, že nás doporučujete:
Top

OneDrive pro firmy – sdílení bez možnosti stažení souboru

OneDrive pro firmy – sdílení bez možnosti stažení souboru

Ve OneDrive pro firmy se tento měsíc objevila dlouho očekávaná novinka – možnost sdílet soubory a zakázat přitom jejich stahování a vytisknutí. Díky tomu můžete předávat dalším lidem soubory ještě bezpečněji než dříve. Na tuto funkci čekalo mnoho uživatelů a to nejen těch, kteří Microsoft o tuto funkcionalitu žádali, ale i těch, kteří se doslechli, že se na ní pracuje. V tomto článku Vám představíme tuto novou funkci OneDrive jak z pohledu toho, kdo sdílí, tak z pohledu toho, komu je soubor sdílený.

Aktivace sdílení se zákazem stahování

Jak tento způsob sdílení funguje? Otevřete si okno pro sdílení tak, jak je to běžné. Poté si rozbalte možnosti sdílení.

OneDrive - sdílení

Novou funkci můžete použít při vytvoření odkazu pro sdílení, ať už se bude jednat o odkaz funkční pro kohokoli (Všichni uživatelé), nebo pouze pro Vaše kolegy (Lidé v: [název Vaší firmy]). Druhou podmínkou pro funkčnost zákazu stahování je nasdílet soubor pouze pro čtení. Poté už budete mít k dispozici zapnutí možnosti Blokovat stahování.

OneDrive - sdílení

Když přejdete na další krok sdílení, najdete u nastavení ikonku blokace sdílení, a v případě na screenshotu také časového omezení přístupu k souboru. No a teď už stačí jen přidat příjemce, napsat zprávu a odeslat odkaz na sdílení.

OneDrive - sdílení

Práce se souborem sdíleným bez možnosti stahování

Když si příjemce otevře soubor, který je nasdílený výše uvedeným způsobem, najde zde hlášku o nastaveném oprávnění. Nikde v nabídce nenajde ani možnost stažení, ani vytištění.

OneDrive - sdílení

Vytištění není funkční ani v případě, kdy by použil výchozí možnost tisku přímo ve webovém prohlížeči.

OneDrive - sdílení

Další informace o této funkci

Když jsme pro Vás tuto funkci testovali, přišli jsme ještě na několik informací, o které se s Vámi rádi podělíme. Sdílení s blokováním stažení můžete využít i v knihovnách na SharePointu Online. Tato funkce je v tuto chvíli dostupná pouze pro Office soubory. Nenajdete ji ani při sdílení složek, ani při sdílení souborů PDF, fotek, nebo videí.

Chcete využívat OneDrive na maximum? Rádi Vám s tím pomůžeme.

KONTAKTOVAT CLOUDFORCE


Jak na synchronizaci souborů z OneDrive s vaším PC se dozvíte v našem E-booku OneDrive pro firmy synchronizace s počítačem

No Comments

Post a Comment